СУП увійшла до складу Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України
СУП увійшла до складу Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України

Голова Аналітичного центру СУП Андрій Єрашов увійшов до складу Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва!
Малий та мікробізнес сьогодні становить 75% серед членів Спілки. І саме ці підприємці найбільше постраждали через карантинні обмеження. За результатами дослідження Центру міжнародного приватного підприємництва CIPE за експертної підтримки СУП, проведеного у серпні-вересні минулого року, кожне десяте мале підприємство опинилося на межі закриття.

У свою чергу, наша бізнес-спільнота має ключові пропозиції, що допоможуть підтримати та стимулювати розвиток мікро- та малих підприємців.

1) Мораторій на перевірки позапланові та планові перевірки бізнесу у 2021 році
Оцінивши тривалість проведення планових, позапланових перевірок та візитів податківців, отримаємо 325,2 тисячі робочих днів держави і бізнесу, яку були витрачені протягом 2019 року на функцію контролю. Проте, економічний ефект від пошуку порушень і їх стягнення до бюджету складає менше 1% від загальної суми надходжень до зведеного бюджету.
Існує об’єктивна необхідність продовжити дію мораторію на весь рік, за виключенням перевірок санітарно-епідеміологічної служби, перевірок з контролю за встановленням цін та підприємств з високим ступенем ризиковості. Бізнесу необхідно надати достатньо часу, щоб зайнятися операційними і стратегічними завданнями для швидшого відновлення темпів своєї роботи.

2) Підняття граничних лімітів на річний дохід ФОП з прив’язкою до кількості робітників
Відповідний механізм стимулюватиме підприємців, що користуються перевагами спрощеного оподаткування, не приховувати власні обороти та офіційно працевлаштовувати людей. 

3) Виключити мікробізнес з-під регулювання законодавства про працю та затвердити форму трудового договору між ФОП і працівником
У мікропідприємця нерідко бракує часових та людських ресурсів на оформлення трудових відносин за чинним Кодексом законів про працю. Тож СУП пропонує зобов’язати ФОП укладати трудовий договір з найманим працівником за спрощеною стандартною формою, яку має розробити Уряд.

Указ Президента про затвердження складу Ради: http://bit.ly/2KrHNfZ

 

Ще новини