
Парламент розмежував дистанційну і надомну роботу
4 лютого Парламент ухвалив законопроєкт №4051, який визначає ключові відмінності між роботою надомною та дистанційною.
Минулого року, депутати включили до першого «антикризового» законопроєкту норми, що дозволили гнучкий режим робочого часу як при прийнятті на роботу, так і згодом. Але чіткого розмежування між типами такого режиму роботи не було.
Законопроєкт №4051 передбачає, що дистанційну роботу працівник може виконувати поза приміщеннями роботодавця у будь-якому місці за його вибором та забезпечити відповідні умови праці на ньому.
А от надомну роботу працівник виконує виключно за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які оснащені необхідними технічними засобами та інвентарем. Тобто, роботодавець чітко визначає робоче місце працівника, а також правила та графік.
Документ передбачає можливість ознайомлення працівників з наказами та розпорядженнями, а також захист їх прав. Водночас, роботодавець зобов’язаний проводити інструктаж при укладенні трудового договору про дистанційну роботу та/або надомну роботу.
На думку нашої бізнес-спільноти, законопроект є позитивним для бізнесу та спрямований на реалізацію однієї з ініціатив СУП – можливість дистанційного найму та працевлаштування працівників, що є вимогою часу.
Ще новини
Пiдписатися на розсилку
Поданням цієї заявки ви підтверджуєте готовність сплатити членський внесок протягом 20-ти календарних днів з дати прийняття Радою директорів вашої кандидатури у члени Спілки
Сервер не відповідає, спробуйте пізніше!
Відправлено!
Відправлено!
Приєднатися до нас
Річний (фактичний рік) членський внесок залежить від розміру вашого бізнесу, але не впливає на якість наданих послуг від СУП Разовий внесок для всіх категорій – 3000 грн
Оберіть тип членства