Спілка підтримує закріплення Інституту бізнес-омбудсмена
Спілка підтримує закріплення Інституту бізнес-омбудсмена
15 лютого 2021

Завтра Парламент планує розглянути законопроєкт №3607, що закріплює на законодавчому рівні Інститут бізнес-омбудсмена.
СУП підтримує законопроєкт про створення Установи для захисту прав підприємців, які зазнали неправомірного втручання в їх господарську з боку органів влади.

Зараз же Рада бізнес-омбудсмена (РБО) в Україні є незалежним консультативно-дорадчим органом, який станом на 2020 рік розглянув понад 7000 звернень від бізнесу та допоміг підприємцям припинити сотні випадків зловживань держслужбовців, закрити десятки незаконних кримінальних справ, отримати ліцензії та дозволи. 

Законопроєкт передбачає:
- Установа є недержавною неприбутковою організацією, яка сприяє захисту прав підприємців. 
- До Установи обирається Наглядова рада (входять уповноважені представники від Уряду, міжнародних фінансових організацій та організовані представники бізнесу), бізнес-омбудсмен, два заступники та секретаріат Установи, який складається з інспекторів та інших працівників.
- Можливість відкриття територіальних представництв Установи.

Бізнес-омбудсмена та його заступників одноголосно обирає Наглядова рада строком на чотири роки. Бізнес-омбудсмен не може бути притягнутий до кримінальної відповідальності, затримані, заарештовані без згоди Генерального прокурора.
Основними інструментами впливу Установи будуть: розгляд скарг, звернення із запитами, подання бізнес-омбудсмена, щодо вжитих ним заходів чи дій, надання рекомендації тощо.
Бізнес-омбудсмен отримує повноваження першочергового прийому посадовими особами всіх державних органів, присутності на засіданнях Парламенту та Уряду та під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), крім проведення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування; присутність на засіданнях судів усіх інстанцій.

СУП вважає законопроєкт надзвичайно корисним для бізнесу, адже сприятиме зменшенню незаконних дій влади по відношенню до бізнесу. 
 

Ще новини