Члени СУП обговорили з Міністерством цифрової трансформації проблеми обміну даними між системами ЕДО
Члени СУП обговорили з Міністерством цифрової трансформації проблеми обміну даними між системами ЕДО
19 лютого 2021

Члени СУП обговорили з представниками Міністерства цифрової трансформації України шляхи вирішення проблеми обміну даними між різними системами ЕДО. 

Співголова Комітету з інформаційно-комунікаційних технологій Спілки, СЕО компанії Intecracy Deals Олександр Вернигора наголосив, це насправді перша зустріч між представниками бізнесу та профільного міністерства з цього питання.

«Зараз це питання не стоїть на порядку денному, хоча воно важливе. Часто компанії змушені використовувати одразу кілька сервісів електронного документообігу, адже відсутній налагоджений обмін документами між різними сервісами», - зазначив він.

Начальник відділу забезпечення виконання функцій центрального засвідчувального органу департаменту функціональної підтримки цифровізації Міністерства цифрової трансформації України Дмитро Котелевець пояснив, що cьогодні в країні працює Система електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ). Цей сервіс наразі відкритий і для юридичних осіб. Система працює за європейським стандартом ASiC, що в перпективі відкриває для українського бізнесу можливості підписувати транскордонні угоди.


Однак поки сервіс не дозволяє ставити кілька підписів на один документ або ж, наприклад, підписати за один раз пакет документів. 
Начальник відділу взаємодії із державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Державної архівної служби України Костянтин Сорока зауважив, що на основі європейських стандартів бізнес має створити власну платформу.

Голова Комітету з ІКТ СУП подякував за зустріч та повідомив, що Комітет напрацює і представить власні пропозиції з вирішення питання обміну документами між різними системами у березні. 

Ще новини