Члени СУП зустрілися з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Члени СУП зустрілися з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
03 березня 2021

2 березня члени СУП зустрілися з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком.

Під час вступного слова виконавча директорка Спілки Катерина Глазкова подякувала за врахування пропозицій бізнесу щодо допомоги по частковому безробіттю на працівників та вдосконалення програми «Доступні кредити 5-7-9%» (за останніми змінами максимальна сума кредиту збільшена до 400 тис. євро).

«СУП мала багато робочих зустрічей з представниками Міністерства, коли всі опинилися в ситуації локдауну, і треба було вирішувати, як рухатися далі та яка допомога потрібна бізнесу. Спілка брала активну участь у цій роботі, тож раді, що наші коментарі з удосконалення механізмів підтримки бізнесу почуті. Як наслідок, члени СУП вже змогли скористатися цими програмами», - сказала Катерина Глазкова.

В рамках виступу Міністр наголосив, що планується і надалі розширювати програму, зокрема, у березні-квітні затвердити граничну суму кредиту у 800 тис. євро, що дозволить збільшити грошовий обсяг програми у 4 рази.

За його словами, завдяки реалізованим програмам, вже вдалося стабілізувати економічну ситуацію на кінець року.

«Ми намагалися максимально чути підприємців в період пандемії. Після першого кварталу 2020 почали думати, як реагувати на ріст безробіття, враховуючи закриття бізнесів. Запровадили допомогу по частковому безробіттю, яка вже підтримала 400 тис. працівників.
Це мало свій ефект на стабілізацію ВВП. Ще в четвертому кварталі минулого року падіння фактично зупинилося. Тож у 2021 рік ми увійшли оптимістично і наше бачення зростання економіки - 4,6%», - зазначив Міністр.

Крім того, Ігор Петрашко розповів про плани Міністерства рухатися у напрямку дерегуляції (спрощення трудового законодавства), оптимізації систем перевірок бізнесу (зробити прозору процедуру), розширення Угоди АССА (“промисловий безвіз”).

Члени Спілки також наголосили на необхідності вирішення питань зі створенням реєстрів для вирішення питання на ринку кормів. 

Як зауважив Міністр, на сьогодні вже створено реєстр кормових добавок, а також до кінця березня передбачається реалізація ще трьох: реєстру потужностей, каталогу кормових матеріалів та реєстру про властивості кормів. До кінця липня Міністерство вже планує закінчити процес.
Серед інших озвучених питань членів Спілки - необхідність введення «дзеркальних дій» до санкцій РФ (ввести санкції на імпорт російського холодильного обладнання та електрощіток в Україну), удосконалення роботи РРО та інші.

Дякуємо Міністру та заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ірині Новіковій за конструктивний діалог з учасниками та готовність враховувати пропозиції бізнесу!

 

Ще новини