Голова Аналітичного центру СУП взяв участь в обговоренні проєктів з лібералізації трудового законодавства
Голова Аналітичного центру СУП взяв участь в обговоренні проєктів з лібералізації трудового законодавства
06 квітня 2021

Голова Аналітичного центру СУП Андрій Єрашов взяв участь у робочій зустрічі з Головою Комітету Парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою щодо лібералізації трудових відносин.

Нагадаємо, що Андрій Єрашов очолює профільну робочу групу у Раді з питань сприяння розвитку малого підприємництва при Президентові України.
Під час зустрічі учасники обговорили нещодавно зареєстровані проєкти №5054, 5161 та 5266, які стосуються регулювання трудових відносин мікробізнесу.

Голова Аналітичного центру озвучив пропозиції робочої групи до проєктів Законів, зокрема:
1)    У законопроєкті №5266:
виключити мікробізнес з-під регулювання трудових відносин колективними договорами та міжгалузевими угодами (а саме роботодавців, у яких штатна кількість осіб менша 50 осіб);

2)    У законопроєкті №5054 передбачити, що:
- ознаки трудової діяльності не мають розповсюджуватися на ФОП. Зараз за проєктом будь-які ФОП, що виконують роботи для юридичних осіб, підпадають під перелік вказаних ознак.
- чітко визначити критерії ознак трудових відносин, 
- кількість одночасних ознак у роботодавця повинна становити не менш ніж 4 з 6.

3) У законопроєкті №5161:
- прибрати обмеження щодо максимальної кількості цивільно-правових договорів про нефіксований робочий час. Наразі проєкт дозволяє не більше 10% таких договорів від загальної чисельності штату. На думку групи, цю норму важко виконувати, якщо роботодавець на короткі проєкти залучає більше фахівців, ніж працює в його штаті.

За підсумками Голова Комітету Парламенту попросила направити ініційовані зміни у письмовому вигляді та запропонувати рішення стосовно законопроєктів.

Ще новини