Засідання Комітету з ІКТ:  обговорили обмін документів між системами ЕДО та  ініціативу «Дія.Сіті»
Засідання Комітету з ІКТ: обговорили обмін документів між системами ЕДО та ініціативу «Дія.Сіті»
08 квітня 2021

8 квітня відбулося Комітету з ІКТ Спілки, в рамках якого учасники обговорили ключові ініціативи та проєкти порядку денного: 

1) вирішення проблеми обміну даними між різними системами електронного документообігу, а також транскордоннного обміну.
Зараз компанії змушені використовувати одразу кілька сервісів ЕДО, адже відсутній налагоджений міжсервісний обмін. Нещодавно Комітет зустрівся з Міністерством цифрової трансформації та вже сформував свої пропозиції в офіційному листі. Міністерство зазначило готовність сформувати проєктну групу з цього питання та напрацьовувати єдині стандарти спільно з бізнесом.

2) питання зберігання електронних документів.
Йдеться про створення документів довгострокового зберігання в електронному вигляді, які додатково будуть зберігатися у паперовому. Комітет планує спільну зустріч з цього питання з представниками Державної податкової служби та Міністерства цифрової трансформації.

3) Співголова Комітету Олександр Вернигора ініціював створення навчального курсу в рамках СУП щодо цифрової грамотності (у тому числі, щодо питань використання електронно-цифрових підписів, кібербезпеки тощо). Під час зустрічі учасники домовилися надіслати свої пропозиції щодо реалізації курсу.

4) обговорення законопроєкту №430З-д щодо впровадження спеціального правового режиму для ІТ-індустрії «Дія.Сіті».
Члени СУП обговорили оновлену редакцію документу та визначили ряд критичних зауважень. За підсумками засідання домовились сформувати офіційну позицію Комітету.
 

Ще новини