Хто може та як отримати фінансову допомогу від держави у розмірі 8 тис. грн?
Хто може та як отримати фінансову допомогу від держави у розмірі 8 тис. грн?
12 квітня 2021

Нещодавно СУП писала про те, хто може отримати фінансову допомогу за новоухваленим Законом №1358-IX (проєкт №5300): https://sup.org.ua/uk/news/656. Під час засідання Уряд затвердив оновлений перелік видів діяльності, що підпадають під можливість отримання одноразової допомоги. Переглянути повний перелік можна у додатках Постанови: https://bit.ly/3amF6q3.

З раніше діючого переліку Уряд вилучив роздрібну торгівлю газетами та канцелярськими товарами у спеціалізованих магазинах, готелі та інші установи тимчасового проживання, ремонт комп’ютерів і периферійного обладнання, ремонт обладнання зв’язку та електронної апаратури побутового призначення для прийому, запису і відтворення звуку і зображення, ремонт побутових приладів, взуття та шкіряних виробів, меблів, годинників і ювелірних виробів, а також побутових виробів та предметів особистого вжитку.

Водночас, перелік доповнено роздрібною торгівлею залізними виробами, будматеріалами і санітарно-технічними виробами у спеціалізованих магазинах.

Порядок виплати допомоги:
1)  Виплата допомоги ФОП здійснюватиметься на підставі заяви в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг;
2)  Оформити заяву можна як і під час зимового локдауну через мобільний застосунок «Дія»;
3)  ФОП має право звернутися зі заявою про виплату допомоги протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19.

Кабінет міністрів також оприлюднив форму заяви, у якій потрібно зазначити:
1)  ПІБ особи, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
2)  адреса реєстрації місця проживання заявника;
3)  номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги – за стандартом IBAN;
4)  підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам цього Закону;
5)  надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.

Загалом на карантинну допомогу бізнесу Уряд виділив 2,9 мільярда гривень, тобто виплати зможуть отримати більше 362,5 тисячі громадян країни.

Ще новини