Чому цивілізований лобізм краще, ніж особисті домовленості: відповідає Голова Комітету з промисловості та інфраструктури СУП
Чому цивілізований лобізм краще, ніж особисті домовленості: відповідає Голова Комітету з промисловості та інфраструктури СУП
30 квітня 2021

Наприкінці січня СУП запустила навчальний проєкт «Школа лобізму», що допомагає побудувати ефективну співпрацю представників малого і середнього бізнесу з місцевою владою. 

Кожен учасник проєкту за один день у форматі тренінгу отримує інструменти, які сприяють побудові постійного діалогу «влада-бізнес». Ми запитали одного зі спікерів тренінгу, Голову Комітету з промисловості та інфраструктури СУП Геннадія Радченка, чому місцевий бізнес та представники влади мають потребу у такому проєкті.

У чому користь «Школи лобізму» для місцевого бізнесу та влади?
За визначенням, бізнес і влада змушені співіснувати, постійно доводячи один одному власну правоту. Так сталося, що саме слово «лобізм» через помилкове трактування часто викликає, якщо не роздратування, то точно побоювання. Насправді, відкрите, аргументоване відстоювання своєї позиції - чим і є лобізм - ознака цивілізованих відносин. «Школа лобізму», на мою думку, одна з перших спроб в Україні на простих прикладах розповісти, чому не треба побоюватися діалогу бізнесу і влади, як навчитися разом шукати компроміс навіть там, де він, на перший погляд, неможливий.

Про що ваш блок (виступ)?
Я розповідаю про приклади діалогу як з Міністрами, так і представниками місцевої влади, що в результаті допомогло побудувати нові бізнеси, змінити життя багатьох людей. Адже лобізм - це про те, як будувати довгострокові відносини і вчитися довіряти один одному.

Чому цивілізований лобізм краще, ніж особисті домовленості?
Особисті домовленості - це пастка, вихід з якої може виявитися дуже важким. Але якщо ви відкрито лобіюєте рішення, ухвалення або зміну нормативного документу, можна гарантувати, що це рішення буде не лише в інтересах вашої компанії, але і бізнесу в цілому, і завжди будуть враховані інтереси споживача. Відкритий діалог завжди краще кулуарної домовленості.

На якому рівні лобізм в Україні?
Лобізм, звичайно, існує і досить поширений в Україні. Зрештою, просування власних інтересів з боку олігархів - теж лобізм (тільки у викривленій формі). Створені в останні роки бізнес-асоціації досить успішно займаються цивілізованим лобізмом, відстоюючи інтереси своїх членів. Але все ж таки, це тільки перші кроки. Важливо, щоб у цей інструмент діалогу з владою повірили і навчилися ним користуватися також і підприємці, які представляють наймасовіший - малий і середній - бізнес.

Ще новини