Бізнес закликає сісти за стіл переговорів щодо законопроєкту №5600
Бізнес закликає сісти за стіл переговорів щодо законопроєкту №5600
30 червня 2021

Стало відомо, що 1 липня одіозний законопроєкт №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який жодним чином не підтримується бізнесом, буде винесено на розгляд Верховної Ради України у першому читанні.
Бізнес-спільнота, об’єднана Спілкою Українських Підприємців, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговельною палатою в Україні, глибоко стурбовані даною новиною, адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес та не хочуть звертати увагу на жодні коментарі й пропозиції.
Представники бізнес-асоціацій неодноразово зверталися з численними листами й заявами до народних депутатів та органів державної влади з проханням не підтримувати законопроєкт №5600 та провести грунтовні обговорення з бізнесом. Крім того, запрошували ініціаторів законопроєкту на зустрічі, аби обговорити даний законопроєкт та визначити, все ж, як можна досягти компромісу в даній ситуації. На жаль, жодна зустріч бізнесу з ініціаторами так і не відбулась.
24 червня відбулось засідання профільного комітету ВРУ, де найбільш нераціональний із законопроєктів (№5600) було рекомендовано прийняти за основу.
На переконання бізнесу, запропоновані Урядом заходи у період економічної кризи здатні лише поглибити кризові явища в економіці України та, врешті решт, зменшити податкові надходження до Державного бюджету.
За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 в.п. більше за показник 2019 року. Якщо Уряд та ВРУ продовжать використовувати лише методи посилення податкового тиску на бізнес, розширюючи і без того немалі повноваження різноманітних контролерів, то, на жаль, тіньовий сектор лише зростатиме.
Бізнес закликає до розвитку економіки через залучення інвестицій й створення нових робочих місць та до збільшення доходів Державного бюджету шляхом перекриття нелегальних схем.
Законопроєкт №5600, який збільшує навантаження на сумлінний бізнес та створює умови для посилення необгрунтованого тиску на бізнес, є спробою зійти зі шляху цивілізованого розвитку економіки.
Прийняття законопроєкту №5600 є неприпустимим. Тож бізнес звертається до народних депутатів із закликом не голосувати за даний законопроєкт. 
Бізнес-спільнота звертає увагу, що дана ситуація порушує принципи справедливості, рівності та можливості довгострокового планування. А це – недопустимо, якщо ми будуємо прогресивну країну.

Ще новини