"Взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС розширить можливості для українського бізнесу", -  голова Комітету з ІКТ Олександр Вернигора
"Взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС розширить можливості для українського бізнесу", - голова Комітету з ІКТ Олександр Вернигора

Сьогодні взяли участь в обговоренні «Переваги для бізнеса від інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС», організованого аналітичним центром «Український центр європейської політики».
На зустрічі презентували дослідження стосовно виконання Україною зобов’язань у частині телекомунікації, довірчих послуг та електронної комерції. Тож говорили про проблеми, перспективи та можливі сценарії проведення реформ у секторах телекомунікацій, довірчих послуг та електронної комерції.

Олександр Вернигора як голова Комітету з інформаційно-комунікаційних технологій СУП навів фокус у своєму виступі на низку бар’єрів, які заважають українським підприємцям активно вести бізнес із Європою.

Через відсутність міжнародних договорів України з іншими державами українські компанії, які працюють на зовнішніх ринках, зараз поки що не можуть здійснювати документальне оформлення зовнішньоекономічної діяльності та підписання зовнішньоекономічних договорів (і пов’язаних з ними документів) в електронному
вигляді.

Олександр наголосив, що українські підприємці стали все частіше використовувати українські зручні сервіси електронного документообігу, які підтримують КЕП, такі як dealssin, smartsign. Однак наразі українські сервіси електронного документообігу не інтегровані із іноземними аналогами docusign, adobesign.
Тож взаємне визнання електронних довірчих послуг, впровадження єдиних стандартів дасть можливість українським підприємцям більш ефективно працювати зі своїми іноземними партнерами. «Взаємне визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС розширить можливості для громадян та бізнесу: підприємці зможуть укладати онлайн-контракти за допомогою власних кваліфікованих електронних підписів та перевіряти електронні підписи, створені іноземцями», - зазначив голова Комітету.

Також Олександр Вернигора підкреслив важливість кіберзахисту та необхідність гармонізувати низку законодавчих актів для комфортної роботи бізнесу, оскільки ці питання досі офіційно не вирішені. Періодично відбуваються кібер-атаки з боку сусіда-агресора, від яких уже потерпіло 80% українського бізнесу. Тому потрібно об’єднатися із фахівцями з Європи для плідної співпраці в сфері кіберзахисту, оскільки шляхи подолання кібер-загроз повинні бути відображені як у нашому законодавстві, так і в законодавств ЄС. Аналіз кібер-ризиків дуже важливий, але сьогодні ним займаються тільки великі бізнеси.

Ще новини