Суп звернувся до Верховної Ради України із закликом прийняти законопроєкт №4358 у новій редакції
Суп звернувся до Верховної Ради України із закликом прийняти законопроєкт №4358 у новій редакції
06 жовтня 2021

Наразі проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» №4358 чекає на розгляд у другому читанні. Після першого читання до нього було внесено 515 поправок, за результатами розгляду яких Комітетом ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування було підготовлено Законопроєкт до другого читання. У такому вигляді він більше, у порівнянні з попередніми версіями, відповідає нормам Директиви № 2014/40/ЄС, й передбачалося, що він буде прийнятий в другому читанні та в цілому в новій редакції.

Однак члени Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування заявили про намір під час розгляду Верховною Радою законопроєкту у другому читанні наполягати на голосуванні поправок, за відхилення яких вони попередньо вже проголосували. 

Прийняття цих поправок, які раніше, після першого читання, були відхилені, може спричинити зріст обсягів незаконної торгівлі та принести втрати до бюджету на понад 4,7 млрд грн.

Щоб уникнути цього, СУП закликає прийняти Законопроєкт в другому читанні в запропонованій Комітетом редакції або повернути Законопроєкт головному комітету на доопрацювання на повторне друге читання для повторного розгляду внесених поправок.
 

Ще новини