У Києві відбулася підсумкова дискусія в рамках проєкту Knowledge Hub
У Києві відбулася підсумкова дискусія в рамках проєкту Knowledge Hub
14 грудня 2021

Сьогодні в Києві відбулася підсумкова дискусія «Економічні реформи: очікування та спроби, «зради» й перемоги» у рамках проєкту Knowledge Hub.

Під час зустрічі були представлені результати дослідження-аналізу впровадження економічних реформ та перешкод для їх реалізації. Соціологічне дослідження складалося з двох частин: опитування 1000 респондентів щодо головних економічних проблем і пріоритетів та 15 дискусій у фокус-групах щодо сприйняття економічної ситуації й стану реформ в Україні. Проєкт проходить за підтримки CIPE Ukraine.

«В першу чергу, цей проєкт викриває зміну парадигми суспільного сприйняття підприємців. Бізнес потрапив у трійку інституцій з найбільшою довірою громадськості — більший показник отримали лише збройні сили. Не в останню чергу це сталося через те, що в кризових для країни ситуаціях бізнес приймав виклик: допомагав армії, вкладався в розвиток медицини, спонсорував культурну сферу. Думаю, наступним кроком буде внесок підприємців у розвиток освіти та посилення ролі бізнес-асоціацій», — зазначає виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.Дослідження показало, що цілковито малому бізнесу довіряють 30 % і частково — 55 % українців; підприємцям цілком довіряють 17 %, а частково — 63 %; великому бізнесу тією чи іншою мірою довіряє 55 % населення, а бізнес-асоціаціям — 49 %.

Наслідки впливу приватного малого бізнесу на економіку України 94 % опитаних розцінюють як позитивні. Також, на думку більшості, найкраще на вирішення економічних проблем в Україні впливає малий бізнес, підприємці, іноземний та великий бізнес.

В цілому 84 % респондентів вважають, що Україна перебуває у стані економічної кризи, однак якщо брати окремо вікові групи, то серед молоді (18–24 роки) тих, хто поділяє цю думку, найменше — 31 % налаштовані позитивно та не вважають, що у нас є криза. Задля відновлення економіки 77 % респондентів дослідження згодні, що уряд має приймати рішення, враховуючи думку бізнесових кіл. 

Дві третини опитаних вважають, що саме приватний сектор є важливим для виходу з економічної кризи. Та серед реформ, що найбільше вдалися називають:
- реформу Збройних сил України;
- процеси диджиталізації;
- децентралізацію.

Позитивні результати спостерігаються саме в тих реформах, де бізнес найбільш активно долучився. Підприємці — рушій розвитку суспільства, і необхідно створювати сприятливий бізнес-клімат, щоб отримати вигоду для всієї спільноти.
Водночас замість підтримки бізнес і досі вимушений боротися з перешкодами з боку держави: надмірне податкове навантаження, відсутність механізмів запобігання “тіньовізації” економіки, недостатня забезпеченість фінансовими інструментами і гарантіями представників МСБ, незахищеність прав підприємців тощо. Отже, варто досягти рівних умов ведення бізнесу для всіх; встановити особисту відповідальність чиновників за необґрунтовані перевірки та зменшити податкове навантаження. Лише так Україна зможе досягти економічного зростання.

Під час дискусії у Києві в обговоренні взяли участь:
- Валерій Пекар, громадський діяч, підприємець, викладач kmbs
- Катерина Глазкова, виконавчий директор, виконавчий директор СУП
- Тетяна Паламарчук, заступник виконавчого директора СУП
- Оксана Олійникова, директор представництва центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) в Україні
- Павло Шеремета, співзасновник Шумпетерівської школи інновацій
- Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії
- Ігор Бураковський, голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Києво-Могилянської Академії
- Дмитро Кошовий, заступник директора агентства «Інтерфакс-Україна»
- Віталій Коваленко, голова Правління СК «КД Життя», співголова комітету СУП з розвитку небанківського фінансового сектору
- Оксана Параскева, громадський діяч, експерт у сфері корпоративного управління, керівник Клубу корпоративного управління СУППереглянути запис дискусії можна за посиланням:
https://www.facebook.com/1736192206599519/videos/1210417146135898

Ще новини