СУП звертає увагу на проблему сплати за оренду землі фермерськими господарствами
СУП звертає увагу на проблему сплати за оренду землі фермерськими господарствами

Спілка українських підприємців звертає увагу на правову колізію, яка потребує перегляду земельного законодавства України. Вона пов’язана зі сплатою фермерськими господарствами орендної плати та фіксованого сільськогосподарського податку. 

Проблема:
Згідно з чинним законодавством, фермерське господарство зобов’язано сплачувати орендну плату та фіксований податок. При цьому Державна податкова служба України вважає, що обов’язок сплачувати орендну плату лежить саме на орендарі земельної ділянки, який визначений в договорі оренди, тобто, у випадку створення фермерського господарства, орендарем земельної ділянки є ФОП.
Фактичне використання землі через фермерське господарство не змінює статус ФОП як орендаря земельної ділянки та не звільняє його від обов’язку сплачувати орендну плату за її користування. Таким чином, орендна плата нараховується двічі — і від юридичної особи (фермерське господарство) і від фізичної.

Рішення, яке пропонує Спілка:
— перенести зобов'язання плати за оренду земельної ділянки на фермерське господарство шляхом встановлення законодавчого механізму автоматичної заміни сторони орендаря з ФОП безпосередньо на його фермерське господарство; 
— скасувати всі нараховані ФОП борги по оренді землі, якщо вони сумлінно сплачують цю орендну плату від імені фермерського господарства. 

Дії: 
Наразі Спілка українських підприємців направила свої законодавчі пропозиції Голові Комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву з проханням якомога скоріше врегулювати це проблемне питання.
Згідно з даними Держстату, станом на 01.10.2021 р. в Україні було зареєстровано більш ніж 48 тисяч фермерських господарств, які виробляють понад 10% від загального обсягу сільськогосподарської продукції в країні. СУП застерігає, що подвійне навантаження щодо сплати орендної плати може суттєво погіршити ці показники.

 

Ще новини