Рекомендації для бізнесу на випадок посилення військової ескалації та введення воєнного стану
Рекомендації для бізнесу на випадок посилення військової ескалації та введення воєнного стану
10 лютого 2022

Ми живемо у нестабільні часи, коли потрібно бути напоготові у разі кризових ситуацій. Тож на випадок посилення військової ескалації на Сході нашої країни і не тільки та введення у зв’язку з цим воєнного стану СУП рекомендує підприємцям дослухатися до таких порад:

— Уже зараз варто подбати про те, щоб провести серед співробітників заняття з першої медичної допомоги, провести тренувальну евакуацію; розповісти, яким джерелам інформації варто довіряти. А також забезпечити компанію засобами надання першої медичної допомоги й вогнегасниками.

— Розкажіть працівникам, як поводитися у разі небезпеки та необхідності евакуації: порадьте зібрати необхідні речі в одному місці й налагодити засоби зв’язку.

— Не забувайте, що в критичних ситуаціях основним пріоритетом є люди. Тож важливо заздалегідь мати під рукою повний список співробітників та членів їх родин. Відповідно до їх кількості варто розрахувати транспорт, продумати витрати — майте на увазі, що ваша допомога може знадобитися значно більшій кількості людей, тож розраховуйте все з певним запасом. 

— Підготуйте плани евакуації: як, куди, на чому їхати та що робити у разі вимушеної зміни маршруту. Перегляньте заздалегідь, які є поряд бомбосховища та укриття. Про всяк випадок майте при собі саме паперову карту міста.

— Налагодіть засіб регулярної комунікації зі співробітниками та бізнес-партнерами, актуалізуйте список контактів усіх працівників, аби мати змогу з кожним підтримати зв’язок у екстрених випадках. Для власників та керівників компанії краще встановити системи супутникового зв’язку, оскільки є можливість відключення мобільного зв’язку. 

— Складіть перелік військовозобов’язаних співробітників; визначте, хто кого може замінити на ключових посадах у випадку мобілізації.

— Якщо ваша компанія знаходитиметься в зоні, де вже неможливо провадити діяльність, будьте готові підготувати пакет документів для зміни юридичної адреси.

— Підготуйте план для архівації та вивезення первинної документації, обладнання, продукції з “гарячої” зони, призначте відповідальних за цей процес, оберіть резервне місце для зберігання. Більшість документів, баз даних, архівів варто перевести у хмарне сховище. За можливості також організуйте вивезення грошових активів та товарно-матеріальних цінностей.

— Створіть план захисту персоналу та активів компанії, складіть повний перелік необхідних дій для безпеки компанії. Зробіть фізичні резервні копії інформаційних систем компанії.

— Підприємства, які надають послуги аутсорсингу, перевезення тощо можуть збанкрутіти. На цей випадок варто заздалегідь сформувати перелік організацій, що надають аналогічні послуги, та укласти резервні договори. За можливості також дбайте про резерви для повного або часткового погашення збитків на випадки втрати вантажів при перевезеннях, подумайте про хеджування сировини для виробництва.

Пам’ятайте, що у разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях Президент України видає відповідний указ, негайно звертається до Верховної Ради України щодо його затвердження та подає одночасно відповідний проєкт закону. 

Наголошуємо — довіряйте лише офіційним джерелам інформації та зберігайте спокій!

Ці рекомендації були сформовані на основі посту Євгена Шевченка та рекомендацій Голови Комітету СУП з промисловості та інфраструктури Геннадія Радченка.

 

Ще новини