Зустріч СУП із Оленою Шуляк та Юлією Свириденко
Зустріч СУП із Оленою Шуляк та Юлією Свириденко
14 лютого 2022

Учора, 14 лютого Спілка українських підприємців провела зустріч з Головою партії «Слуга Народу» Оленою Шуляк та Першим віцепрем’єр-міністром України — Міністром економіки України Юлією Свириденко. У такий непростий час бізнесу важливо розуміти, що зі сторони влади вирішуються не лише екстрені задачі, пов’язані з наростанням зовнішніх загроз, а й продовжується робота над забезпеченням економічної стабільності та покращення бізнес-клімату в Україні.

На зустрічі обговорили, зокрема, такі важливі питання:
— податкова реформа (особливо заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній);
— дерегуляція (зменшення звітності, удосконалення системи адміністрування податків);
— осучаснення трудового законодавства;
— упровадження персональної відповідальності чиновників за незаконні рішення.Президент СУП Вячеслав Климов наголосив: «У такій складній ситуації держава має розуміти, що їй немає більше на кого розраховувати, окрім як на український бізнес як на рушій економіки та джерело доходів. Реформи впроваджуються, але темп має бути набагато радикальнішим, а сам процес реформування — виваженішим і потужнішим».

Важливо надати бізнесу максимальну можливість працювати у важких умовах невизначеності — тож під час зустрічі Спілка виступила з ініціативою впровадження мораторію на планові перевірки бізнесу. Це допоможе звільнити підприємців від тиску та захистити важливі сфери економіки. На жаль, сьогодні тиск з боку контролюючих органів залишається — і ми у Спілці отримуємо дедалі більше звернень щодо захисту бізнесу. Мораторій на перевірки допоміг би підприємцям зосередитися на нагальних потребах та актуальних викликах, вкласти сили у збереження активної діяльності, а не в боротьбу зі штучними перешкодами.

Виконавчий директор СУП Катерина Глазкова зазначила: «Свій внесок в економіку та розвиток країни кожен підприємець робить щодня. Так сукупні інвестиції учасників Спілки за 5 років склали понад $6 млрд. І зовнішні загрози не стали перешкодою — питома більшість компаній не зупиняє капітальні інвестиції й у 2022 році. Більш того, бізнес не раз за останні роки довів, що може не тільки виконувати свою пряму функцію — сумлінно сплачувати податки, — а й у критичні моменти бути надійною опорою держави».Впродовж дискусії детально звернули увагу на питання нестачі трудових ресурсів, а саме на значній трудовій міграції. Спілка наголосила, що необхідно знайти рішення, як створити такі умови, аби українці не залишала країну. Варто також пришвидшувати розробку міграційної політики з залучення до роботи в Україні працівників з інших держав.

Під час дискусії Міністерство економіки України представило також пріоритети роботи на 2022 рік:
— стимулювання нарощування експорту;
— програма термомодернізації житлового фонду;
— збільшення доступності іпотечного кредитування;
— підтримання попиту на промислові товари.

Обговорили, зокрема, і питання цін на енергоресурси — представники Міністерства економіки зазначили, що уряд розглядає декілька сценаріїв для покращення ситуації.

Усі учасники дискусії погодилися, що бізнес важливо долучати до обговорення важливих реформ ще на початку їх формування, адже підприємці краще знають, чого не вистачає задля розвитку економіки.

Дякуємо за конструктивну і відверту зустріч, яка тривала майже три години та в результаті якої представники СУП домовилися про низку спільних зустрічей та роботу над законодавчими змінами з владою по окремих напрямках економіки. Діалог триває.

Ще новини