Зустріч Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України
Зустріч Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України
22 серпня 2022

22 серпня відбулася зустріч Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України — об’єднання підприємців Спілки українських підприємців, CEO Club Ukraine, Board і Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI задля напрацювання консолідованої позиції щодо економічного відновлення і модернізації України.

Наразі Коаліція об'єднує 83 провідних бізнес-асоціацій для просування, адвокації та реалізації узгоджених принципів повоєнної економічної політики.

На зустрічі члени Ради Коаліції, колективного органу управління та прийняття рішень Коаліції, представили результати діяльності і перспективи. Засновник та президент CEO Club Ukraine Serhiy Haydaychuk та президент Торгово-промислової палати України Gennadiy Chizhikov розповіли про історію й мету створення Коаліції та ключові її цілі.

Засновник бізнес-спільноти Board Andrii Dligach прозвітував про проведену роботу Коаліції, розкрив головні положення Меморандуму Коаліції, продемонстрував основні результати дослідження сучасного стану українського бізнесу, головні тенденції, виклики й перспективи для нього, та ознайомив присутніх із планом дій Коаліції.

Виконавчий директор СУП Kateryna Glazkova, яка входить до Ради Коаліції, розповіла про механізми долучення до об’єднання, його цінності та регламент. Зокрема, вона зазначила: “Бізнес-асоціаціям наразі варто не дублювати роботу, а сконцентруватися на тому, щоб доповнювати одне одного. Підприємці мусять діяти тут і зараз, щоб підготуватися до майбутнього і надалі ще більше працювати над відновленням економіки”. Вона також розповіла, що Коаліція у своїй роботі дотримуватиметься принципів інклюзивності та ефективності, тобто максимально відкритого доступу до спільних дій Коаліції та оперативне прийняття рішень в рамках її діяльності: “Давайте разом шукати ті рішення, які дозволять економічно втриматися і розвиватися всім українським бізнесам, незалежно від розмірів чи галузі”.

На зустрічі також відбулося обговорення різних пропозицій й варіантів економічної відбудови, реформування та модернізації України. Було погоджено спільне бачення основних принципів майбутньої економічної політики країни. Зокрема, звучали питання просування Антикризового плану, створення нових економічних свобод, перегляд та формування єдиної податкової системи, розвитку експортного потенціалу України, фінансової допомоги та підтримки бізнесу державою, залученості бізнесу й громадянського суспільства в економічні процеси.

Нагадаємо, що Коаліція працюватиме згідно з принципами спільного бачення майбутнього розвитку української економіки, які викладені у спільному Меморандумі: https://sup.org.ua/uk/news/752

Також на зустрічі наголошувалося, що Коаліція братиме активну участь у роботі Економічного штабу, який було створено для вирішення нагальних економічних питань, під головуванням Першого віце-прем’єр міністра - Міністра економіки Юлії Свириденко. Члени Коаліції працюватимуть у напрямку розробки економічної політики країни, і серед питань поточного плану для Штабу вже було виділено пріоритетні, серед яких: симулювання агропідприємств, зменшення податкового тиску, впровадження електронних контрактів тощо.

Ще новини