Комітет з ІКТ СУП закликає депутатів підтримати законопроєкт №2655 про хмарні послуги
Комітет з ІКТ СУП закликає депутатів підтримати законопроєкт №2655 про хмарні послуги
15 червня 2020

Члени Комітету з інформаційно-комунікаційних технологій Спілки підтримують законопроєкт №2655 “Про хмарні послуги”.

Розгляду у парламенті очікує проєкт, що врегульовує правові засади публічних закупівель хмарних сервісів в Україні. У ньому визначаються ключові поняття та умови для заключення договорів державних органів із хмарними операторами: доступ до хмарних ресурсів, захист даних, рівень безперебійності роботи, умови резервного копіювання тощо.

Прийняття законопроєкту матиме два важливі наслідки для сфери публічних закупівель:
- створення для провайдерів хмарних сервісів умов, що не поступатимуться умовам для постачальників фізичного комп’ютерного обладнання;
- економія бюджетних коштів за рахунок пріоритетності більш гнучних хмарних рішень.
Законопроектом передбачене положення про Cloud First, за яким українські держоргани при здійсненні закупівель повинні ставити в пріоритет хмарні сервіси.

Замовлення обчислювальних ресурсів або функціоналу програмних систем у незалежних хмарних операторів, які відповідають вимогам законодавства, дозволяє державі сплачувати лише фактично спожитий обсяг послуг. Крім того, хмарні рішення насправді забезпечують набагато потужніший захист персональних даних.

Концепція реалізована у більшості країн ЕС та багатьох інших розвинених країнах світу. Завдяки ній, наприклад, Велика Британія в період з 2013 по 2016 роки заощадила на ІТ понад 3 млрд фунтів стерлінгів. Протягом тривалого часу Міністерство цифрової трансформації України підтримує поступовий перехід державних органів України на хмарні рішення та впровадження стратегії Cloud First. Однак в Україні вона зустріла опір з боку перекупників фізичного комп’ютерного обладнання (в тому числі, серверів).

В той же час, висотокотехнологічна хмарна галузь швидко розвивається, створює нові робочі місця в Україні та сплачує податки у державний бюджет.

Прийняття ініціативи сприятиме ефективному розвитку цифрових технологій в Україні, оскільки надає більше можливостей при створенні IT-рішень та більш надійний захист даних, ніж традиційна інфраструктура.

СУП вважає доцільним якнайшвидше розглянути законопроєкт №2655 та ухвалити за основу. Переконані, що всі спірні питання можливо доопрацювати до другого читання та ухвалити закон, керуючись найкращими європейськими практиками.

Ще новини