Члени СУП зустрілися із Головою ДПС Олексієм Любченком
Члени СУП зустрілися із Головою ДПС Олексієм Любченком
18 серпня 2020

Сьогодні члени СУП зустрілися із головою Державної податкової служби Олексієм Любченком.
У фокусі зустрічі: ініціативи для напрацювання податкової реформи, технічні питання впровадження програмних РРО у електронній торгівлі та для фіскалізації програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) небанківськими фінансовими компаніями. Також говорили про вдосконалення роботи Електронного кабінету платника податків, забезпечення прозорої роботи систем адміністрування ПДВ (СМКОР) та виконання рішень суду щодо розблокування податкових накладних.

Зменшення ЄСВ до 10%
За офіційними даними Міністерства фінансів України, попередній досвід зниження ЄСВ показав, що починаючи з 2016 року (після зменшення ЄСВ до 22%), середня заробітна плата зростала швидше за інфляцію, а надходження до бюджету від ПДФО щороку збільшувалися в середньому на 40 млрд грн. Саме тому Спілка послідовно виступає за поетапне зменшення ЄСВ до 10% як один із стимулів для розвитку вітчизняного бізнесу.  
Голова ДПС у контексті обговорення цієї ініціативи зазначив, що ідея зниження навантаження на фонд заробітної плати - правильна і її потрібно реалізовувати. Однак варто шукати умовні «компенсатори», які допоможуть нівелювати втрати бюджету від зниження ЄСВ - Податкова їх бачить у розширенні сфери оподаткування (оподаткування тих, хто сьогодні працює в тіні). 

Запровадження податку на виведений капітал для усіх компаній
СУП доносить ефективність цієї моделі оподаткування усім стейкхолдерами. Тож із ДПС домовилися, що продовжимо експертну дискусію щодо ПнВК з розрахунками та компенсаторами, щоб врешті-решт заручитися підтримкою цієї ідеї з їхнього боку.

Програмні РРО
Звернули увагу голови ДПС на технічні питання роботи програмних РРО, з якими зараз стикаються учасники. Зокрема, про необхідність отримувати кваліфіковані електронні підписи для кожного ПТКС, неможливість щоденного звітування ПТКС та інші. Представники СУП також звернулися з проханням надати роз'яснення, алгоритм дій, консультацію для бізнесу щодо застосування РРО/пРРО під час здійснення розрахункових операцій при інтернет-торгівлі. Важливо, щоб представники цієї сфери змогли заздалегідь ознайомитися із усіма вимогами та нововведеннями, з якими вони стикнуться уже за 4 місяці.

«Кешбек»
З 1 січня 2021 року набирають чинності положення щодо механізму контролю за розрахунковими операціями, так званий "кешбек". Фактично він торкнеться лише підприємців, які вже офіційно ведуть бізнес і сплачують податки і не стосується тих підприємців, які взагалі не мають РРО і не видають фіскальні чеки. Тому СУП виступає за відміну механізму кешбеку і пропонує замінити його на лотерею фіскальних чеків. Тим паче, що ми вже знаємо приклади, де в Україні використовується механізм лотереї в окремих об'єднаних територіальних громадах для підакцизних груп товарів для збільшення надходжень до місцевих бюджетів (5% від реалізації підакцизних груп товарів надходить до місцевого бюджету).

Забезпечення прозорої роботи систем адміністрування ПДВ (СМКОР) та виконання рішень суду щодо розблокування податкових накладних
Незважаючи на постійні «удосконалення» системи СМКОР з боку контролюючого органу, біля 80% податкових накладних блокується безпідставно, що визнають самі комісії ДПС.
Тож пропозиція СУП полягає в тому, щоб ввести у критерії оцінки ефективності роботи ДПС показники, які б зменшили відсоток безпідставно заблокованих податкових накладних та зменшили час (витрати), який витрачає бізнес на їх розблокування. Передали також голові ДПС і список компаній, рішення суду щодо розблокування яких не виконані.

У рейтингу «Doing Business» за напрямком «Оподаткування» Україна постійно опускається (востаннє на 11 позицій – із 54 на 65 місце). І в більшій мірі, це відбувається через те, що сьогодні український підприємець все ще витрачає забагато часу для ведення обліку і звітності. Тож у підсумку домовилися спільно шукати шляхи для покращення цих показників та продовжувати відкритий системний діалог із Державною податковою службою.
 
 

Ще новини