Члени СУП взяли участь у першій зустрічі із Прем’єр-міністром України

05.10.2019

4 хв

4 жовтня відбулася перша зустріч бізнесу з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.

Під час зустрічі Олексій Гончарук презентував економічний блок Програми дій Уряду, а бізнес-спільнота акцентувала увагу на необхідних реформах для створення умов розвитку бізнесу в країні.

Президент СУП В’ячеслав Климов у своєму виступі окреслив ключові аспекти з оприлюдненої Програми дій Уряду на найближчі п’ять років, які підтримує українська бізнес-спільнота:

  • закриття понад 1000 збиткових державних підприємств;
  • скорочення частки держави в економіці до 5%;
  • створення єдиного порталу для надання онлайн-послуг для бізнесу.

У той же час, Президент СУП наголосив на проблемі, що сьогодні турбує українське бізнес-середовище найбільше – закритість влади та «сирість» деяких законодавчих ініціатив.

«Ми розуміємо бажання влади робити реформи швидко. Проте, через такий поспіх страждає якість законодавчих змін. І замість стимулів для розвитку та обілення бізнесу, вони можуть призвести до трагічних для підприємців наслідків і навпаки змусити піти «в тінь». Водночас, пропозиції бізнес-спільноти надати фахову допомогу у розробці реформ, що стосуються бізнесу, ігноруються владою», – зазначив В’ячеслав Климов.

Так, «в погоні» за швидкими реформами, в тому числі, було повернено штрафи за касову дисципліну, які були скасовані Президентом України Володимиром Зеленським на минулій зустрічі з бізнесом.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пообіцяв, що найближчим часом Уряд і Парламент перейдуть від оперативного до більш системного підходу у впровадженні реформ, що дасть змогу бізнес-спільноті аналізувати ініціативи детальніше та подавати власні зауваження.

«Це був вимушений крок, адже залишилося багато напрацювань ще від минулого парламенту та ініціатив, які хотілося прийняти максимально швидко. «Турборежим» має закінчитися», – зазначив він.

Навесні 2020 року Уряд планує напрацювати податкову реформу.

«Ми наголошуємо, що до розробки нового податкового законодавства мають бути залучені провідні бізнес-об’єднання. Тож публічно звертаємося до Вас із проханням приєднатися до цього процесу», – акцентував В’ячеслав Климов.

Спілка українських підприємців вважає, що нова податкова реформа повинна включати у себе:

  1. Заміну податку на прибуток податком на виведений капітал вже з 2021 року;
  2. Зниження навантаження на фонд оплати праці до 25%.
  3. Посилення персональної відповідальності представників контролюючих органів.

Окрім того, щоб податкова реформа дійсно запрацювала і була ефективною, податкова служба має стати сервісною службою.

СУП як асоціація, переважна більшість учасників якої – малий та середній бізнес, під час виступу наголосила на важливості визначення політики Уряду щодо малого бізнесу та регулювання діяльності ФОПів.

У відповіді щодо діяльності ФОПів, Прем’єр-міністр зазначив, що фіскалізація покликана змусити платити податки великий бізнес, що працює як кілька ФОПів:

«Якщо ми помилилися в якихось технічних речах у цих законопроектах, давайте будемо дискутувати з бізнесом. Реальних ФОПів ніхто чіпати не буде. Я підтримую, що потрібно створювати для малого бізнесу максимально комфортні умови. Однак якщо у вас великий бізнес – через ФОПи ви більше не працюватимете».

Спілка українських підприємців дякує Прем’єр-міністру за готовність до діалогу з підприємцями та закликає владу залучати бізнес до роботи над законодавчими ініціативами, аби спільно впроваджувати важливі реформи на покращення ділового середовища в країні.

Приєднатися до СУП

Найбільша бізнес-асоціація незалежних українських підприємців!

Приєднатися до СУП

Актуальні новини

Отримуйте актуальні новини першими!

Сповіщення про події, новини комітетів, про онлайн-івенти та публічні позиції СУП.

А також слідкуйте за нашими соцмережами:

Реєстрація на Члени СУП взяли участь у першій зустрічі із Прем’єр-міністром України

Для реєстрації на Члени СУП взяли участь у першій зустрічі із Прем’єр-міністром України заповніть, будь-ласка, форму нижче.

    Чи є ваша компанія членом СУП?

    Звідки дізналися про СУП?