Спілка звернулася до влади: співпраця із МВФ має бути негайно відновлена
Спілка звернулася до влади: співпраця із МВФ має бути негайно відновлена
19 березня 2020

Президенту України Володимиру Зеленському
Прем'єр-міністру України Денису Шмигалю
Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову

Спілка українських підприємців безумовно підтримує дії української влади, які вживаються у зв'язку із загрозою поширення коронавірусу, в тому числі, карантинні заходи і введення надзвичайних заходів в медичній галузі.

Бізнес-середовище добре розуміє усю кладність ситуації для країни і готове до дій на підтримку урядових заходів. Ми також несемо відповідальність перед співробітниками наших компаній і вживаємо всіх можливих заходів для їх захисту та підтримки.

З іншого боку, прийняті парламентом закони, на жаль, не зможуть забезпечити виживання багатьох підприємств в умовах припинення діяльності, скасування замовлень і контрактів, порушення виробничих ланцюжків, логістики, платежів. Втрати як великого, так і малого бізнесу, а також самозайнятих підприємців, можуть бути дуже значними, а в деяких випадках і незворотними.

Ми вважаємо, що бізнесу потрібні справжні податкові канікули, безвідсоткові чи пільгові кредити для виплати заробітньої плати та бюджетні компенсації втрат, а не лише скасування штрафів та перевірок.

У цих надзвичайно складних умовах, коли до проблем зниження ділової активності і падіння виробництва додалася загроза пандемії, Україна, як ніколи, потребує підтримки міжнародного співтовариства, зокрема, відновлення плідної співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Спілка українських підприємців закликає українську владу негайно відновити активну співпрацю з МВФ та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання, в тому числі, наслідків пандемії коронавірусу. Сьогодні, як ніколи, важливо виконати усі раніше досягнуті домовленості, зокрема, прийняти закон про неможливість повернення банків екс-власникам, врегулювати тарифи, продовжити реформи і підписати нову програму МВФ для України.

В іншому випадку Україні може загрожувати дефолт, що є абсолютно неприпустимо і спричинить для українських підприємств припинення програм міжнародного кредитування і страхування, падіння курсу гривні, зупинку міжнародних проектів і іноземних інвестицій.
За нинішніх обставин без співпраці з Міжнародним валютним фондом країну очікує розвал економіки і крах банківської системи.

Ще новини