СУП закликає Президента України повернути Закон №2524 на доопрацювання Парламенту

15.07.2020

2 хв

В рамках робочої групи з напрацювання змін до Закону №466, який критично сприйняла уся бізнес-спільнота, учасники погодили часткові зміни щодо найбільш суперечливих норм. З ними ви може ознайомитися тут: https://bit.ly/3eq78zP.

І саме на прийняття такого тексту змін, поданих через проєкт №2524, очікував бізнес! Однак учора Верховна Рада при ухвалені Закону вилучила значну частину вже погоджених норм:

  • дійсними залишаться подовжені строки (7 років) для донарахувань зобов’язань у разі перевірки щодо зарплатних податків
  • правила «тонкої капіталізації» передбачають застосування обмежень на вирахування відсоткових витрат
  • зміни у визначенні та у податковому коригуванні ділової мети відхилено, таким чином, залишається незрозумілий для платників податків алгоритм визначення розумної економічної мети
  • перенесення термінів щодо постійного представництва нерезидента, операцій з КІК та норму, яка дозволяє протягом 2 років не нараховувати штрафи і пеню за неправильну звітність з операцій із КІК – відхилено.

Враховуючи те, що ухвалений Парламентом документ не відображає узгоджених домовленостей учасників робочої групи та збільшує фіскальний тиск на підприємців, просимо Президента України Володимира Зеленського повернути Закон №2524 для доопрацювання Парламенту для врахування необхідних та погоджених бізнес-спільнотою змін.

Нагадаємо, за ініціативою Президента України було створено робочу групу з напрацювання змін до Закону №466 для вилучення логічних неузгодженостей та частини норм, що є обтяжливими для бізнесу. До складу робочої групи увійшли представники бізнес-асоціацій (зокрема, СУП), Офісу Президента, профільного Комітету Парламенту та Міністерства фінансів.

Приєднатися до СУП

Найбільша бізнес-асоціація незалежних українських підприємців!

Приєднатися до СУП

Актуальні новини

Отримуйте актуальні новини першими!

Сповіщення про події, новини комітетів, про онлайн-івенти та публічні позиції СУП.

А також слідкуйте за нашими соцмережами:

Реєстрація на СУП закликає Президента України повернути Закон №2524 на доопрацювання Парламенту

Для реєстрації на СУП закликає Президента України повернути Закон №2524 на доопрацювання Парламенту заповніть, будь-ласка, форму нижче.

    Чи є ваша компанія членом СУП?

    Звідки дізналися про СУП?