СУП виступає за ухвалення законопроєкту №2740
СУП виступає за ухвалення законопроєкту №2740
12 лютого 2020

В останні роки значна кількість обшуків бізнесу супроводжується безпідставним вилученням майна, зокрема, носіїв електронної інформації. За даними юридичних компаній СУП, біля 78% ухвал судів прописують право вилучення комп’ютерної техніки та інших носіїв, 87% під час обшуку забирають техніку та інші носії, і тільки 6% копіюють інформацію замість вилучення.

До чого це призводить?
Якщо для підприємства вилучене/арештоване майно і документи – це засоби праці, робота компанії зупиняється. А завдана такими діями правоохоронців шкода бізнесу та економіці держави часто перевищує наслідки вчинення розслідуваних злочинів.
У зв’язку з цим Спілка українських підприємців підтримує законопроект №2740, що допоможе вирішити болісне питання підприємців, та наполягає на його якнайшвидшому ухваленні.

Що передбачає законопроект?
відокремлення понять «електронної інформації» і «пристроїв для обробки, передавання та зберігання електронної інформації або їх складових»;
встановлення порядку копіювання електронної інформації та випадків, коли можливо вилучати самі пристрої, а коли достатньо копіювання інформації;
кримінальну відповідальність посадових осіб правоохоронних органів за безпідставне вилучення пристроїв для зберігання електронної інформації;
 відповідальність за втрату речового доказу: зобов’язання повернути власнику таку саму річ або відшкодувати її вартість.

Що означає прийняття законопроекту?
Інформація на носіях визнаватиметься речовим доказом, а самі носії – ні. Виняток – випадки, в яких неможливо відокремити інформацію від пристрою без його пошкодження.
Прийняття Законопроекту сприятиме ефективності проведення обшуків та тимчасового доступу до речей і документів без безпідставного вилучення майна.
 

Ще новини