СУП закликає Президента України повернути Закон №2524 на доопрацювання Парламенту
СУП закликає Президента України повернути Закон №2524 на доопрацювання Парламенту

В рамках робочої групи з напрацювання змін до Закону №466, який критично сприйняла уся бізнес-спільнота, учасники погодили часткові зміни щодо найбільш суперечливих норм. З ними ви може ознайомитися тут: https://bit.ly/3eq78zP.

І саме на прийняття такого тексту змін, поданих через проєкт №2524, очікував бізнес! Однак учора Верховна Рада при ухвалені Закону вилучила значну частину вже погоджених норм:
- дійсними залишаться подовжені строки (7 років) для донарахувань зобов’язань у разі перевірки щодо зарплатних податків
- правила «тонкої капіталізації» передбачають застосування обмежень на вирахування відсоткових витрат
- зміни у визначенні та у податковому коригуванні ділової мети відхилено, таким чином, залишається незрозумілий для платників податків алгоритм визначення розумної економічної мети
- перенесення термінів щодо постійного представництва нерезидента, операцій з КІК та норму, яка дозволяє протягом 2 років не нараховувати штрафи і пеню за неправильну звітність з операцій із КІК – відхилено.

Враховуючи те, що ухвалений Парламентом документ не відображає узгоджених домовленостей учасників робочої групи та збільшує фіскальний тиск на підприємців, просимо Президента України Володимира Зеленського повернути Закон №2524 для доопрацювання Парламенту для врахування необхідних та погоджених бізнес-спільнотою змін.

Нагадаємо, за ініціативою Президента України було створено робочу групу з напрацювання змін до Закону №466 для вилучення логічних неузгодженостей та частини норм, що є обтяжливими для бізнесу. До складу робочої групи увійшли представники бізнес-асоціацій (зокрема, СУП), Офісу Президента, профільного Комітету Парламенту та Міністерства фінансів.

Ще новини